Фото: СБУ
Директор Будинку культури у місті Вовчанськ Харківської області піде за ґрати на 10,5 років за підтримку агресора під час окупації міста. Також його позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, строком на 11 років.
Про це Харків Times дізнався з повідомлень речника обласного управління СБУ Владислава Абдули, обласної прокуратури, а також з вироку суду.
Правоохоронці встановили, що директор Будинку культури після захоплення міста добровільно пішов на співпрацю з окупантами. Він брав участь у заходах, приурочених до пам’ятних дат російської історії, зокрема «дня прапора росії». Чоловік допомагав окупантам організовувати заходи політичного характеру, а також виступав на них у якості ведучого.
У травні 2022 року він був ведучим на святкуванні 9 травня біля пам`ятника партизанської слави, у серпні – на дні прапора рф. У липні він вів концерт «Ансамблю пісні і танцю російської армії імені О.В. Александрова». На концерті, до речі, була присутня у якості гостя депутат державної думи рф, артистка, яка виступила з промовою «про один народ», «мы с вами», «мы вас не бросим». До речі, за словами свідків, зал БК, у якому 564 місця, був повний.
6 вересня 2022 року чоловік був ведучим на заході з видачі російських паспортів місцевим мешканцям, який проходив на сцені БК. Паспорти рф отримали приблизно 15-16 людей, у списку на отримання паспортів було 20. У подальшому цей захід було висвітлено міністерством оборони рф на телевізійному каналі «тв звезда» держави-агресора.
Свідки показали у судовому засіданні, що на одному із засідань чоловік заявив, що «эта власть тут навсегда и надо как-то выживать». Він надавав вказівки про необхідність зробити переклад на російську мову Положення про Будинок культури і посадових інструкцій, а також «вилучити і знищити всі сценарії українських свят, що стосуються України, і залишити те, що треба для рф».
На посаді керівника БК чоловік перебував з 1979 року до моменту затримання у листопаді 2022 року після деокупації міста. До речі, останній контракт міська рада уклала з ним у серпні 2021 року.
На вирок він очікував, перебуваючи під вартою. У судовому засіданні колаборант вину не визнав. На підставі зібраних доказів Чугуївський міський суд Харківської області визнав 66-річного чоловіка винним за ч.ч. 1, 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу (колабораційна діяльність).
Важко уявити, що в 1979 році міський БК міг очолювати безпартійний. Потім була перебудова, незалежність, навряд чи повз міський БК пройшли акції на підтримку Віктора Януковича та Партії регіонів, а безпосередньо потому – акції пам’яті жертв Голодомору… Змінювались часи, змінювались задачі, майбутній колаборант, судячи з усього, більше 40 років «коливався разом з політичною лінією» – бо «надо как-то выживать». Один зі свідків вказав, що він «був вимогливим до репертуару, наполягав на українізації репертуару і популяризації української пісні, прикладав до цього багато зусиль, завжди відстоював українську позицію». А ще один – надав суду фотографії про участь фігуранта в українських культурно-масових заходах, на яких той разом з жінками «в урочистій святковій обстановці стоїть на сцені в українських національних костюмах, сорочках-вишиванках, і вони співають пісні «під баян». Ну, а прийшли російські війська – постали нові завдання, не звикати… Застосування до директора примусу суд не виявив, все було, як стверджують деякі свідки, без особливого ентузіазму з боку директора, але за добровільною згодою.
Як повідомляв Харків Times, суд призначив покарання у вигляді п’яти років ув’язнення співробітниці окупаційного “відділу освіти”, яка впроваджувала російські стандарти у школах Харківщини.
Коментувати post