Фото з місця події / «Думка»
Україна у памʼять про жертв Другої світової війни зобовʼязана вибороти тривалий і справедливий мир.
Як передає кореспондент «Думки» про це сьогодні, 8 травня, після покладання квітів на Меморіалі Слави сказав журналістам мер Харкова Ігор Терехов.
«Хочу сказати, що для нас це дуже важливий день, бо сьогодні День памʼяті і примирення у Другій світовій війні, перемоги над нацизмом. Я памʼятаю, коли в минулому році був у Нюрнберзі і виступав у Нюрнберзі, для Німеччини це теж свято, бо це перемога над нацизмом», – сказав Терехов.
https://t.me/dumka_media/58546

Мер зауважив, що зараз ніхто не міг і подумати, що Україні доведеться воювати з РФ.

«Ніхто не розумів, ніхто не знав, що пройде певний час – і зараз ми теж будемо воювати, але воювати вже не проти нацизму, а проти Росії, бо вона прийшла на нашу землю і вона хоче зруйнувати нас, вбивати нас, і вбиває нас. І це жахливо. У памʼять про наших батьків, у памʼять про наших дідів, у памʼять про Другу світову війну ми повинні вибороти справедливий мир назавжди для України», – сказав Терехов.

Довідка. 8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, вшановуючи пам’ять мільйонів загиблих.
Із 2024 року це державне свято встановлено офіційно, замінюючи радянську традицію 9 травня, щоб солідаризуватися з Європою у пам’яті про трагедію та перемогу.








Коментувати post